MSC8122TVT6400V
Part number:
MSC8122TVT6400V
Product Category:
DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Description:
IC DSP QUAD 16B 400MHZ 431FCBGA
Encapsulation:
Tray
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Non-Volatile Memory
External
Voltage - I/O
3.30V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TJ)
Clock Rate
400MHz
Type
SC140 Core
Interface
DSI, Ethernet, RS-232
On-Chip RAM
1.436MB
Voltage - Core
1.10V