MSC8101VT1250F
Part number:
MSC8101VT1250F
Product Category:
DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Description:
IC DSP 16BIT 250MHZ 332FCBGA
Encapsulation:
Tray
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Non-Volatile Memory
External
Voltage - I/O
3.30V
On-Chip RAM
512kB
Clock Rate
250MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TJ)
Voltage - Core
1.60V