MPC870VR80
Part number:
MPC870VR80
Description:
IC MPU MPC8XX 80MHZ 256BGA
SATA
Security Features
Voltage - I/O
3.3V
Speed
80MHz
Package / Case
256-BBGA
Co-Processors/DSP
Communications; CPM
Core Processor
MPC8xx
Operating Temperature
0°C ~ 95°C (TA)