MPC859PVR133A
Part number:
MPC859PVR133A
Description:
IC MPU MPC8XX 133MHZ 357BGA
SATA
USB
Security Features
RAM Controllers
DRAM
Voltage - I/O
3.3V
Co-Processors/DSP
Communications; CPM
Supplier Device Package
357-PBGA (25x25)
Core Processor
MPC8xx
Operating Temperature
0°C ~ 95°C (TA)
Package / Case
357-BBGA
Speed
133MHz