MPC852TVR66A
Part number:
MPC852TVR66A
Description:
IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA
SATA
USB
Security Features
RAM Controllers
DRAM
Voltage - I/O
3.3V
Speed
66MHz
Package / Case
256-BBGA
Co-Processors/DSP
Communications; CPM
Ethernet
10Mbps (1)
Core Processor
MPC8xx
Operating Temperature
0°C ~ 95°C (TA)