MCF5475VR266
Part number:
MCF5475VR266
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 388PBGA
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Speed
266MHz
Package / Case
388-BBGA
RAM Size
32K x 8
Supplier Device Package
388-PBGA (27x27)
Connectivity
EBI/EMI, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART, USB
Peripherals
DMA, PWM, WDT
Core Processor
Coldfire V4E
Number of I/O
99
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.43V ~ 1.58V