MCF5282CVM66
Part number:
MCF5282CVM66
Description:
IC MCU 32B 512KB FLASH 256MAPBGA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Part Status
Not For New Designs
Program Memory Type
FLASH
Data Converters
A/D 8x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V
Speed
66MHz