MC68SEC000AA16
Part number:
MC68SEC000AA16
Description:
IC MPU M680X0 16MHZ 64QFP
Encapsulation:
Tray
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Co-Processors/DSP
RAM Controllers
Security Features
Additional Interfaces
Speed
16MHz
Package / Case
64-QFP
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Voltage - I/O
3.3V, 5.0V