MC68LC302AF16CT
Part number:
MC68LC302AF16CT
Description:
IC MPU M683XX 16MHZ 100LQFP
Encapsulation:
Tray
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - I/O
5.0V
Security Features
Package / Case
100-LQFP
Speed
16MHz