MC68332ACEH16
Part number:
MC68332ACEH16
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Part Status
Not For New Designs
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.5V ~ 5.5V
Data Converters
Oscillator Type
Internal
Peripherals
POR, PWM, WDT
Speed
16MHz