MC68331CEH16
Part number:
MC68331CEH16
Product Category:
Microcontrollers
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Part Status
Not For New Designs
Programmable
Not Verified
EEPROM Size
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.5V ~ 5.5V
Data Converters
Supplier Device Package
132-PQFP (24.13x24.13)
Program Memory Size
Program Memory Type
ROMless
Oscillator Type
Internal
Peripherals
POR, PWM, WDT
Speed
16MHz