LTC6905HS5-96#TRPBF
Part number:
LTC6905HS5-96#TRPBF
Description:
IC OSC SILICON 96MHZ TSOT23-5
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Current - Supply
8 mA
Type
Oscillator, Silicon
Frequency
96MHz