LTC6905HS5-133#TRPBF
Part number:
LTC6905HS5-133#TRPBF
Product Category:
Programmable Timers and Oscillators
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Description:
IC OSC SILICON 133MHZ TSOT23-5
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Count
Current - Supply
10 mA
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package
TSOT-23-5
Type
Oscillator, Silicon
Frequency
133MHz