LTC6905HS5-100#TRMPBF
Part number:
LTC6905HS5-100#TRMPBF
Description:
IC OSC SILICON 100MHZ TSOT23-5
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Current - Supply
8 mA
Frequency
100MHz