LTC6905CS5-96#TRPBF
Part number:
LTC6905CS5-96#TRPBF
Product Category:
Programmable Timers and Oscillators
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Description:
IC OSC SILICON 96MHZ TSOT23-5
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Surface Mount
Count
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package
TSOT-23-5
Current - Supply
8 mA
Type
Oscillator, Silicon
Frequency
96MHz