LTC4300A-2IMS8#TRPBF
Part number:
LTC4300A-2IMS8#TRPBF
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Current - Supply
5.1mA
Data Rate (Max)
400kHz
Capacitance - Input
10 pF