LTC4300-2CMS8#PBF
Part number:
LTC4300-2CMS8#PBF
Encapsulation:
Tube
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Current - Supply
5.1mA
Data Rate (Max)
400kHz
Capacitance - Input
10 pF