LTC1844ES5-3.3#TRPBF
Part number:
LTC1844ES5-3.3#TRPBF
Description:
IC REG LIN 3.3V 150MA TSOT-23-5
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Output
150mA
PSRR
50dB (120Hz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Max)
6.5V
Voltage Dropout (Max)
0.15V @ 150mA