LTC1068-50CG#PBF
Part number:
LTC1068-50CG#PBF
Product Category:
Filters - Active
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Description:
IC FILTER 50KHZ SWITCHED 28SSOP
Encapsulation:
Tube
Total price
47
Surface Mount
Filter Type
Universal Switched Capacitor
Number of Filters
4
Filter Order
8th
Package / Case
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package
28-SSOP
Voltage - Supply
3.14V ~ 11V, ±3.14V ~ 5.5V
Frequency - Cutoff or Center
50kHz