LT6200IS8-5#PBF
Part number:
LT6200IS8-5#PBF
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SO
Encapsulation:
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Amplifier Type
Standard
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Slew Rate
250V/µs
Current - Supply
20mA
Gain Bandwidth Product
800 MHz
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Current - Output / Channel
90 mA
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V