LT6200IS6-5#TRMPBF
Part number:
LT6200IS6-5#TRMPBF
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-6
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Amplifier Type
Standard
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Slew Rate
250V/µs
Current - Supply
20mA
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Gain Bandwidth Product
800 MHz
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Current - Output / Channel
90 mA
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V