LT6200IS6-10#TRPBF
Part number:
LT6200IS6-10#TRPBF
Description:
IC BUFFER 1 CIRCUIT TSOT23-6
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Slew Rate
450V/µs
Current - Supply
20mA
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Amplifier Type
Buffer
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Gain Bandwidth Product
1.6 GHz
Current - Output / Channel
90 mA
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V