LT6200CS8#TRPBF
Part number:
LT6200CS8#TRPBF
Description:
IC BUFFER 1 CIRCUIT 8SO
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Active
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Slew Rate
50V/µs
Current - Supply
20mA
Amplifier Type
Buffer
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V
Gain Bandwidth Product
165 MHz