LT6200CS6-5#TRPBF
Part number:
LT6200CS6-5#TRPBF
Description:
IC BUFFER 1 CIRCUIT TSOT23-6
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Active
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Slew Rate
250V/µs
Current - Supply
20mA
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Amplifier Type
Buffer
Gain Bandwidth Product
800 MHz
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Current - Output / Channel
90 mA
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V