LT6200CS6-10#TRPBF
Part number:
LT6200CS6-10#TRPBF
Product Category:
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Description:
IC BUFFER 1 CIRCUIT TSOT23-6
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Active
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Number of Circuits
1
Output Type
Rail-to-Rail
Slew Rate
450V/µs
Current - Supply
20mA
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Amplifier Type
Buffer
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Gain Bandwidth Product
1.6 GHz
Current - Output / Channel
90 mA
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V