LT3020EMS8-1.5#TRPBF
Part number:
LT3020EMS8-1.5#TRPBF
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 100MA 8-MSOP
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Output
100mA
Voltage - Input (Max)
10V
PSRR
58dB (120Hz)
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package
8-MSOP
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.5V
Voltage Dropout (Max)
0.285V @ 100mA
Current - Supply (Max)
3.5 mA