LT3020EDD-1.8#TRPBF
Part number:
LT3020EDD-1.8#TRPBF
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 100MA 8-DFN
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Output
100mA
Voltage - Input (Max)
10V
PSRR
56dB (120Hz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Supplier Device Package
8-DFN (3x3)
Package / Case
8-WFDFN Exposed Pad
Voltage Dropout (Max)
0.285V @ 100mA
Current - Supply (Max)
3.5 mA