LT1809CS8#TRPBF
Part number:
LT1809CS8#TRPBF
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SO
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Current - Supply
15mA
Current - Output / Channel
85 mA
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V
Gain Bandwidth Product
180 MHz
-3db Bandwidth
320 MHz
Slew Rate
350V/µs