LT1790BIS6-3.3#TRMPBF
Part number:
LT1790BIS6-3.3#TRMPBF
Description:
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output
5 mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Tolerance
±0.1%
Noise - 0.1Hz to 10Hz
50µVp-p
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Current - Supply
80µA
Noise - 10Hz to 10kHz
67µVrms
Voltage - Input
3.8V ~ 18V