LT1790BIS6-2.048#TRMPBF
Part number:
LT1790BIS6-2.048#TRMPBF
Description:
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output
5 mA
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Noise - 10Hz to 10kHz
41µVrms
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.048V
Supplier Device Package
TSOT-23-6
Noise - 0.1Hz to 10Hz
22µVp-p
Current - Supply
75µA
Voltage - Input
2.8V ~ 18V