LT1790BIS6-1.25#TRPBF
Part number:
LT1790BIS6-1.25#TRPBF
Description:
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.25V
Current - Output
5 mA
Tolerance
±0.1%
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Noise - 0.1Hz to 10Hz
10µVp-p
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Current - Supply
75µA
Noise - 10Hz to 10kHz
14µVrms
Voltage - Input
2.6V ~ 18V