LT1790AIS6-3.3#TRPBF
Part number:
LT1790AIS6-3.3#TRPBF
Description:
IC VREF SERIES 0.05% TSOT23-6
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output
5 mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Temperature Coefficient
10ppm/°C
Tolerance
±0.05%
Noise - 0.1Hz to 10Hz
50µVp-p
Current - Supply
80µA
Noise - 10Hz to 10kHz
67µVrms
Voltage - Input
3.8V ~ 18V