LT1790ACS6-2.048#TRMPBF
Part number:
LT1790ACS6-2.048#TRMPBF
Description:
IC VREF SERIES 0.05% TSOT23-6
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Current - Output
5 mA
Temperature Coefficient
10ppm/°C
Tolerance
±0.05%
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Noise - 10Hz to 10kHz
41µVrms
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.048V
Supplier Device Package
TSOT-23-6
Noise - 0.1Hz to 10Hz
22µVp-p
Current - Supply
75µA
Voltage - Input
2.8V ~ 18V