LT1739IFE#TRPBF
Part number:
LT1739IFE#TRPBF
Product Category:
Drivers, Receivers, Transceivers
Description:
IC TRANSCEIVER 2/0 20TSSOPEP
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Surface Mount
Type
Driver
Number of Drivers/Receivers
2/0
Duplex
Data Rate
Voltage - Supply
5V ~ 12V
Protocol
xDSL
Package / Case
20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad