LT1634CCZ-4.096#TRPBF
Part number:
LT1634CCZ-4.096#TRPBF
Description:
IC VREF SHUNT 0.2% TO92-3
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Supplier Device Package
TO-92-3
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz
Current - Supply
Package / Case
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Current - Cathode
15 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
4.096V
Current - Output
30 mA
Tolerance
±0.2%
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz