LT1634CCZ-2.5#PBF
Part number:
LT1634CCZ-2.5#PBF
Description:
IC VREF SHUNT 0.2% TO92-3
Encapsulation:
Bag
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Supplier Device Package
TO-92-3
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz
Current - Supply
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Current - Output
50 mA
Tolerance
±0.2%
Current - Cathode
8 µA
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz