LT1634BCMS8-1.25#TRPBF
Part number:
LT1634BCMS8-1.25#TRPBF
Description:
IC VREF SHUNT 0.05% 8MSOP
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Input
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.25V
Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz
Current - Supply
Tolerance
±0.05%
Current - Output
100 mA
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Noise - 0.1Hz to 10Hz
10µVp-p
Supplier Device Package
8-MSOP
Temperature Coefficient
25ppm/°C