LT1634AIS8-1.25#TRPBF
Part number:
LT1634AIS8-1.25#TRPBF
Description:
IC VREF SHUNT 0.175% 8SOIC
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Voltage - Input
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.25V
Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz
Current - Supply
Temperature Coefficient
10ppm/°C
Current - Output
100 mA
Noise - 0.1Hz to 10Hz
10µVp-p
Current - Cathode
7 µA
Tolerance
±0.175%