LT1634ACS8-4.096#TRPBF
Part number:
LT1634ACS8-4.096#TRPBF
Description:
IC VREF SHUNT 0.05% 8SOIC
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz
Current - Supply
Current - Cathode
15 µA
Temperature Coefficient
10ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed)
4.096V
Tolerance
±0.05%
Current - Output
30 mA
Noise - 0.1Hz to 10Hz