LT1461DHS8-3.3#TRPBF
Part number:
LT1461DHS8-3.3#TRPBF
Description:
IC VREF SERIES 0.15% 8SOIC
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Temperature Coefficient
20ppm/°C
Current - Output
100 mA
Tolerance
±0.15%
Noise - 0.1Hz to 10Hz
8ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz
9.6ppmrms
Voltage - Input
3.8V ~ 20V