LT1460LHS8-2.5#TRPBF
Part number:
LT1460LHS8-2.5#TRPBF
Description:
IC VREF SERIES 0.2% 8SOIC
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Temperature Coefficient
50ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Tolerance
±0.2%
Noise - 0.1Hz to 10Hz
10µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz
10µVrms
Current - Output
40 mA
Voltage - Input
3.4V ~ 20V