LT1460KCS3-2.5#TRMPBF
Part number:
LT1460KCS3-2.5#TRMPBF
Description:
IC VREF SERIES 0.5% SOT23-3
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package
SOT-23-3
Temperature Coefficient
50ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Tolerance
±0.5%
Current - Supply
175µA
Current - Output
40 mA
Voltage - Input
3.4V ~ 20V
Noise - 0.1Hz to 10Hz
4ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz