LT1460HCS3-3.3#TRMPBF
Part number:
LT1460HCS3-3.3#TRMPBF
Description:
IC VREF SERIES 0.2% SOT23-3
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package
SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Temperature Coefficient
20ppm/°C
Tolerance
±0.2%
Current - Supply
220µA
Current - Output
40 mA
Noise - 0.1Hz to 10Hz
4ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz
4ppmrms
Voltage - Input
4.2V ~ 20V