LT1460GIZ-2.5#PBF
Part number:
LT1460GIZ-2.5#PBF
Description:
IC VREF SERIES 0.25% TO92-3
Encapsulation:
Bag
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Supplier Device Package
TO-92-3
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Reference Type
Series
Noise - 0.1Hz to 10Hz
10µVp-p
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Tolerance
±0.25%
Noise - 10Hz to 10kHz
10µVrms
Current - Output
40 mA
Voltage - Input
3.4V ~ 20V