LT1460CCMS8-10#TRPBF
Part number:
LT1460CCMS8-10#TRPBF
Description:
IC VREF SERIES 0.1% 8MSOP
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Output Type
Fixed
Current - Supply
360µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
10V
Tolerance
±0.1%
Noise - 10Hz to 10kHz
35µVrms
Temperature Coefficient
15ppm/°C
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package
8-MSOP
Noise - 0.1Hz to 10Hz
40µVp-p
Current - Output
40 mA
Voltage - Input
10.9V ~ 20V