LT1460BIN8-2.5#PBF
Part number:
LT1460BIN8-2.5#PBF
Description:
IC VREF SERIES 0.1% 8DIP
Encapsulation:
Tube
Total price
50
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
8-PDIP
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Temperature Coefficient
10ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Noise - 0.1Hz to 10Hz
10µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz
10µVrms
Current - Output
40 mA
Voltage - Input
3.4V ~ 20V