LT1252CS8#TRPBF
Part number:
LT1252CS8#TRPBF
Product Category:
Video Amps and Modules
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Description:
IC AMP CURRENT FEEDBACK 8SOIC
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Number of Circuits
1
Slew Rate
125V/µs
Applications
Current Feedback
Current - Output / Channel
55 mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)
4V ~ 28V, ±2V ~ 14V
Current - Supply
8.5 mA
-3db Bandwidth
282 MHz