LT1125CSW#TRPBF
Part number:
LT1125CSW#TRPBF
Product Category:
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 16SO
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Active
Amplifier Type
Standard
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Number of Circuits
4
Voltage - Supply Span (Min)
8 V
Voltage - Supply Span (Max)
44 V
Package / Case
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package
16-SO
Voltage - Input Offset
30 µV
Slew Rate
4.5V/µs
Current - Input Bias
8 nA
Gain Bandwidth Product
12.5 MHz
Current - Supply
2.3mA (x4 Channels)