LT1121CST-3.3#TRPBF
Part number:
LT1121CST-3.3#TRPBF
Description:
IC REG LIN 3.3V 150MA SOT-223-3
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Surface Mount
Voltage - Input (Max)
30V
Current - Supply (Max)
14 mA
Operating Temperature
0°C ~ 125°C
Current - Output
150mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Package / Case
TO-261-4, TO-261AA
Supplier Device Package
SOT-223-3
Current - Quiescent (Iq)
50 µA
PSRR
58dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max)
0.7V @ 150mA