LT1121ACS8-3.3#PBF
Part number:
LT1121ACS8-3.3#PBF
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8-SO
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Voltage - Input (Max)
30V
Current - Supply (Max)
14 mA
Control Features
Enable
Operating Temperature
0°C ~ 125°C
Current - Output
150mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Current - Quiescent (Iq)
50 µA
PSRR
58dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max)
0.7V @ 150mA